Świąteczne warsztaty ceramiczne

Świąteczne warsztaty ceramiczne

Pracownia Artystyczna Ceramic proponuje warsztaty świąteczne z ceramiki jako uatrakcyjnienie kalendarza imprez Państwa placówki pt. „Spotkania z Ceramiką”.

Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z technikami formowania ręcznego. W czasie zajęć dzieci poznają różne rodzaje gliny, jej właściwości, uczą się technik zdobienia.
Po warsztatach prace leżakują dwa tygodnie, po wyschnięciu trafiają do pieca. Po około dwóch,  trzech tygodniach prace wracają do uczestników. Dlatego ważne jest by odpowiednio wcześnie zaplanować sobie udział w zajęciach.

Jak to wygląda?

Przyjeżdżamy do waszej placówki z całym potrzebnym sprzętem i materiałami. Pracujemy razem od 30 do 60 min w zależności od grupy wiekowej. Dodatkowy czas poświęcamy na prace porządkowe tj. mycie rąk, sprzątanie swojego stanowiska pracy itp. Po warsztatach prace muszą wyschnąć. Przewożenie ich jest wygodniejsze gdy są suche, więc po kilku dniach zjawiamy się po odbiór waszych wyrobów. Po dwóch tygodniach wszystko trafia do pieca i wypala się przez 6 godzin. Temperatura wewnątrz pieca dochodzi do 1060 stopni C. Po kolejnych 12 godzinach, gdy piec już wystygnie, prace jeszcze ciepłe są wyjmowane i pakowane. Następnie wracają do młodych ceramików i mogą służyć długie lata.

Czas trwania warsztatów:

 • Przedszkolaki: 45 min.
 • Klasy 1-3: 90 min

Koszt:18 zł/os.

Kontakt 793 00 22 65

 

Zobacz również

 • Warsztaty ceramiki

  Warsztaty ceramiki

  Pracownia Artystyczna Ceramic to kreatywna strefa relaksu, do której zapraszam dzieci i dorosłych.

 • Zamówienia indywidualne

  Zamówienia indywidualne

  Każdy z nas lubi mieć coś wyjątkowego. Alternatywą dla masowej produkcji są przedmioty unikatowe, wykonane w jednym egzemplarzu lub wykonane specjalnie dla nas, zawierające nasz …

 • Ceramika dla Twojego domu

  Ceramika dla Twojego domu

  W swojej ofercie posiadam produkty hand made wykonane z najlepszych mas ceramicznych. Przedmioty pokryte są nietoksycznym szkliwem, przeznaczonym do kontaktu z żywnością. Prace wypalane są …

 • Kontakt

  ul. Niepodległości 85
  10-046 Olsztyn

  tel.: 793 002 265
  kontakt@ceramic.olsztyn.pl