Ceramika w przedszkolu i szkole twojego dziecka

Ceramika w przedszkolu i szkole twojego dziecka

Zajęcia artystyczne to duża frajda, ale przede wszystkim to niezły zestaw ćwiczeń dla naszego mózgu. W wieku przedszkolnym rozwija się intensywnie układ nerwowy i każde dodatkowe bodźce stymulują go do szybszego rozwoju.

DLACZEGO CERAMIKA?

Praca z gliną wpływa na harmonijny rozwój. Zabawy manipulacyjne rozwijają układ nerwowy, przygotowując rękę do nauki pisania. Zabawy twórcze rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne oraz wizenie przestrzenne, które wpływa na rozumienie pojęć matematycznych. Podczas lepienia dzieci pracują oburącz i tym samym pracują również obie półkule mózgu, i co najciekawsze, zajęcia manipulacyjne mają drogocenny wpływ na rozwój mowy. Napewno każdy z nas zaobserwował swojego malucha, jak podczas intensywnej pracy nad kolorowanką jego języczek wędrował w buzi raz w prawo, drugi raz w lewo, a za trzecim razem wystawał gdzieś na zewnątrz. Im więcej dziecko działa twórczo tym lepiej.

OD KIEDY?

Zaczynać już mogą bardzo małe dzieci np. 2-latki, które najpierw pracują tylko z gliną: ugniatają, turlają, rolują, tworząc przedmioty, których przeznaczenie trudno jest odgadnąć. Starsze dzieci mogą już pracować przy kole garncarskim, tworząc konkretne prace użytkowe, które po wypaleniu spełniają swoją rolę użytkową.

DLA KOGO?

Dla każdego dziecka, które lubi zabawy twórcze. Doskonałe również dla maluchów, które mają zaburzenia intelektualne czy fizyczne.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ?

Na wykształcenie nauczyciela- czy ukończył studia artystyczne, czy sam pracuje twórczo, czy ma uprawnienia pedagogiczne do pracy z małymi dziećmi.

Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo materiałów. Istotne jest by były nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia.

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądają tego typu warsztaty, zorganizujemy dla Państwa zajęcia otwarte w przedszkolu czy szkole waszego dziecka.  Więcej w zakładce “zajęcia dla dzieci”

Zobacz również

 • Ceramiczna biżuteria

  Ceramiczna biżuteria

  Jak każda kobieta uwielbiam biżuterię. Ale najbardziej ze wszystkiego lubię ją projektować. Gdy w 2005 r. kończyłam studia artystyczne marzyłam by tworzyć monumentalne rzeźby i …

 • Ceramika dla Twojego domu

  Ceramika dla Twojego domu

  W swojej ofercie posiadam produkty hand made wykonane z najlepszych mas ceramicznych. Przedmioty pokryte są nietoksycznym szkliwem, przeznaczonym do kontaktu z żywnością. Prace wypalane są …

 • Zamówienia indywidualne

  Zamówienia indywidualne

  Każdy z nas lubi mieć coś wyjątkowego. Alternatywą dla masowej produkcji są przedmioty unikatowe, wykonane w jednym egzemplarzu lub wykonane specjalnie dla nas, zawierające nasz …

 • Kontakt

  ul. Niepodległości 85
  10-046 Olsztyn

  tel.: 793 002 265
  kontakt@ceramic.olsztyn.pl