Ceramika z elementami terapii ręki

Ceramika z elementami terapii ręki

Zajęcia z ceramiki to coś więcej niż tylko zabawa. To przede wszystkim solidne ćwiczenia rozwijające. Jako nauczyciel nieustannie się dokształcam, dzięki temu mogę zaproponować dzieciom zajęcia, podczas których świadomie lepimy w glinie, wspomagając tym rozwój manualny.

W tym roku uczestniczyłam w dwóch certyfikowanych szkoleniach, dzięki którym zyskałam umiejętności i kompetencje do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w zakresie terapii ręki.

img027                                          img017

Podczas zajęć proponuję dzieciom różne ćwiczenia, które rozwijają i poprawiają funkcjonowanie całej kończyny górnej oraz obręczy barkowej. Prawidłowe funkcjonowanie ręki przedkłada się na prawidłowy chwyt, a następnie na naukę pisania. W pracy wykorzystuję elementy arteterapii oraz terapii ręki. Dzieci dużo ugniatają, wałkują, manipulują. Bawimy się kolorem i konsystencją. Mamy gliny szare, białe, czarne, czerwone, niebieskie, zielone, gładkie i szorstkie, twarde i miękkie. A to wszystko po to, by rozwijać małą motorykę, ćwiczyć rączki, paluszki i przygotowywać rękę do wytężonej pracy w szkole.

Na zajęciach realizujemy dwa cele. Po pierwsze terapeutyzujemy małe rączki po drugie lepimy ciekawe rzeczy z gliny. Dziecko na zajęciach ma się po prostu dobrze bawić. Moją rolą jako nauczyciela jest to, by tej zabawy nie zepsuć, a jedynie obserwować, reagować i proponować.

Więcej o pracy podczas zajęć z ceramiki dowiesz się tu.

Zdjęcia z zajęć możesz obejrzeć tu.

Zobacz również

 • Ceramiczna biżuteria

  Ceramiczna biżuteria

  Jak każda kobieta uwielbiam biżuterię. Ale najbardziej ze wszystkiego lubię ją projektować. Gdy w 2005 r. kończyłam studia artystyczne marzyłam by tworzyć monumentalne rzeźby i …

 • Warsztaty ceramiki

  Warsztaty ceramiki

  Pracownia Artystyczna Ceramic to kreatywna strefa relaksu, do której zapraszam dzieci i dorosłych.

 • Zamówienia indywidualne

  Zamówienia indywidualne

  Każdy z nas lubi mieć coś wyjątkowego. Alternatywą dla masowej produkcji są przedmioty unikatowe, wykonane w jednym egzemplarzu lub wykonane specjalnie dla nas, zawierające nasz …

 • Kontakt

  ul. Niepodległości 85
  10-046 Olsztyn

  tel.: 793 002 265
  kontakt@ceramic.olsztyn.pl